امروزدوشنبه۴/۷/۱۴۰۱

خدمات مشاوره سطح lll آزمایشات غیر مخرب

در مطالعات و بررسي هاي خواص مهندسي و عيوب متالورژيکي جوش بايد هر دو منطقه ي جوش شده يعني فلز جوش و منطقه ي مجاور آن در نظر گرفته شود. چرا که در بعضي موارد مشکلات در منطقه مجاور جوش به مراتب بيشتر از فلز جوش مي باشد.
در اثر حرارت ناشي از قوس الکتريکي قسمتي از فلز قطعه کار در زير قوس ذوب شده و همراه با قطرات مذاب حاصل از الکترود، حوضچه ي جوش را تشکيل مي دهد. همراه با حرکت قوس در مسير اتصال، اين حوضچه در زير قوس حرکت مي کند و در اثر دور شدن منبع حرارت هدايت شده از حوضچه جوش گرم مي شود. طبيعي است اين لايه هرچه به حوضچه ي جوش نزديک تر باشد با درجه حرارت بالاتري گداخته مي شود. ضخامت لايه مذکور که تحت تأثير حرارت فوق، تغييراتي در آن بوجود مي آيد متفاوت است و به عواملي نظير: شدت و قدرت حرارتي قوس، سرعت جوشکاري، ضريب هدايت حرارتي، جنس قطعه کار، ضخامت قطعه، درجه حرارت آن، طرح اتصال و بعضي فاکتورهاي ديگر بستگي دارد. اين لايه به منطقه مجاور خط جوش يا متأثر از جوش Heat Affected Zone موسوم است.
بطور کلي توليد جوش ايده آل بدون هيچگونه عيبي تقريباً غير ممکن است و معمولاً جوش ها داراي معايبي مي باشند که تا حد معيني بنا به حساسيت کاربردي موضع اتصال قابل چشم پوشي است و معمولاً بازرسين کنترل کيفيت از طريق آزمايش هاي مختلف ميزان اين عيب را با استانداردهاي مربوطه مقايسه کرده و آنها را قبول يا رد مي کنند.
عيوب و مشکلات مي توانند ناشي از طرح اتصال نامناسب، انتخاب غلط مواد مصرفي (فلز قطعه کار و الکترود)، پارامترهاي جوشکاري نامتناسب، عدم مهارت جوشکار، نحوه سرد شدن و بالنتيجه ساختار ميکروسکوپي جوش و منطقه ي مجاور آن و وضعيت بد لبه سازي و سطح مورد اتصال باشد. اين عيوب در هر نوع فلز و آلياژ، با توجه به ضخامت و طرح اتصال آنها متفاوت است، علاوه براين گاهي چند عيب با هم ظاهر شده که تشخيص و بررسي آنها چندان آسان نيست. از این رو جهت شناخت نوع عیب و تشخیص عیوب غیر قابل دید از روش هایی مانند UT,PT,MT,RT,Vt و روش های پیشرفته التراسونیک که در صنعت رایج شده استفاده می شود.

 • نظارت بازرسی ساخت تجهيزات حمل و نقل (Rolling stock )

  پروژه مترو اهواز در کشورآلمان

  ...ادامه مطالب

 • نظارت بازرسی ساخت قالبهای بتن (Segment molds)

  پروژه مترو اهواز در کشور فرانسه

  ...ادامه مطالب

 • مخزن 20 ميليون ليتری مازوت

  کارشناسی فنی ، مشاوره و نظارت بر ساخت مخزن مازوت شرکت سيمان بجنورد

  ...ادامه مطالب

 • پروژه مسکونی

  مهندس سید حجت ا... رحمانی، نعیما جوزا و شرکا

  ...ادامه مطالب

 • پروژه مسکونی

  کارفرما : مهندس هادی مظاهری

  ...ادامه مطالب

 • بازرسی ايستگاه گاز نيروگاه نکا

  تست های غير مخرب ايستگاه گاز نيروگاه نکا و شهرستان نور و صنايع کشتی سازی

  ...ادامه مطالب

 • انجام تست آلتراسونيک UT

  ورق های فولادی شرکت گاز آب

  ...ادامه مطالب

:آرشیو محصولات

تهران ، خيابان طالقانی ، پلاک 86 ، طبقه سوم ، واحد 6 آدرس :
021-77503808 تلفن:
021-77503238 فکس :
info@ssgiv.com ایمیل:

:آمار بازدید از سایت

2 افراد آنلاین:
30 امروز:
1949 این ماه:
213132 بازدید کل: